Podatek u źródła

RZPPZŁ
10 października 2023
Podatek u źródła

Czy wiesz, jakie są największe wyzwania związane z podatkiem u źródła? Jakie są możliwości skorzystania ze zwolnień lub preferencyjnych stawek? Weź udział w webinarze: Podatek u źródła, rozwiązania najczęściej występujących problemów.

Uczestnicząc w wydarzeniu dowiesz się:

 Jakie wymogi należy spełnić, aby zastosować preferencje w podatku u źródła.

 Jakich formalności należy dodatkowo dopełnić po przekroczeniu progu 2 mln zł, uruchamiającym tzw. mechanizm pay & refund.

 Jaką formalną ścieżkę wybrać w związku z mechanizmem pay & refund (opinia o stosowaniu preferencji, oświadczenie zarządu, wniosek o zwrot podatku), jakie plusy, minusy i ryzyka są związane z każdą z tych ścieżek.

 Jakie racjonalne działania podjąć, aby spełnić wymogi należytej staranności i rzeczywistego właściciela.

 Jak praktycznie podejść do forsowanej przez Lubelski Urząd Skarbowy koncepcji zwolnienia z opodatkowania dywidend po stronie odbiorcy, jako wykluczającej możliwość zastosowania zwolnienia przez polskiego płatnika.

Termin: 24 października 2023 r.

Godz. 10:00 – 11:30

 Partnerem spotkania jest MDDP

Szkolenie jest dedykowane wszystkim liderom organizacji, menedżerom ds. podatków, kontrolerom finansowym, głównym księgowym.

Udziału w wydarzeniu jest bezpłatny, ale mamy ograniczoną liczbę rejestracji, dlatego bardzo prosimy o wypełnienie formularza  

 

Osoba do Kontaktu:

Wojciech Kubisz, Departament Wydarzeń

tel. kom. 572 007 742 | mail: wkubisz@lewiatan.org   

Designed by HTML Codex
Monitorowanie strony zapewnia ping.pl